EGYPT - DAEDALUS - JIŽNÍ REEFY

Termíny: 

21.11. - 28.11. 2020

 

Cena zájezdu:

28.990 Kč

 

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Marsa Alam (Hurghada) – Praha. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu). Pokud to bude možné budou na tuto plavbu zajištěny letenky Praha - Marsa Alam - Praha.
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23 + 5kg příruční zavazadlo (dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • poplatek 50 Euro/os za potápění v oblast mořského parku Deadalus
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji

Heaven Rubin - Loď na které poplujeme

SPECIFIKACE: v provozu od 1. července 2016, povolení pro Area 1,2. Kvalita ****,ocelová konstrukce trupu
DÉLKA: 32 m
ŠÍŘKA: 8 m
MOTORY: 2x 1 150 Hp MAN, 2x kompresor, 2x generátor, klimatizace, desalinační zařízení
KAJUTY: 12 dvoulůžkových kajut pro klienty (3x s manželskou postelí, 9x s oddělenými postelemi) + kajuta pro průvodce

Pro plavby do oblasti mořských parků, jižní oblasti a St. Johns je maximální kapacita 23 osob. Jídelna je umístěna na 1. palubě a salon na 2. palubě.

 

Lokality které navštívíme

1.den: přílet do M.Alamu (pokud to nebude možné tak do Hurghady), transfer busem na loď - nalodění v Marsa Ghaleb či M.Alam. Při příletu v ranních hodinách a pokud bude loď připravená k vyplutí je možné za příplatek 20Euro/os vyplout už tento den a následně strávit na Dedalousu 3-4dny.

2.den: kontrolní ponor na přípobřežním reefu - Marsa Shaona nebo Marsa Mubarak – chráněné zátoky při pobřeží s možností klidného rozpotápění na přípobřežních reefech. Dna těchto zátok jsou porostlá mořskou trávou, která je potravou želv a dugongů, tudíž je zde velká pravděpodobnost spatřit tyto nádherné živočichy. odpoledne Elphistone - útes se strmými stěnami proslavený nejen bohatou podmořskou faunou i flórou, ale především žraloky dlouhoploutvými prohánějícími se často přímo pod kotvištěm lodí v bezprostřední blízkosti potápěčů, kromě nich se tu často vykytují i žraloci útesoví, šedí, brzy ráno kladivouni či liščí žraloci,… noční přejezd na Deadalous.

Při vyplutí z M. Alamu rozpotápění na Shaab Marsa Alam a pak přejezd na Shaab Sharm - reef podobný Elphistonu...

3-4.den: potápění na Deadalousu – nejlepší lokalita na kladivouny v Egyptě -  osamělý oválný reef daleko na volném moři se stěnami spadajícími do velkých hloubek. Dedelous je méně navštěvovaný než proslavené Brother Islands, přesto je tu ale větší pravděpodobnost na setkání se žraloky vč. kladivounů (při troše štěstí zde můžete spatřit hejny 20-30ks), žraloků dlouhoploutvých, šedých, hedvábných. liščích, mohou se zde objevit samozřejmě i manty, téměř jistě tuňáci, hejna kranasů a další pelaktické ryby,... Mezi ponory je možná návštěva majáku postaveného na tomto reefu. Dle domluvy a hlavně výskytu žraloků možno prodloužit ještě o další den potápění

5-6.den – ráno Sataya West (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů (šnorchlování uvnitř laguny s hejnem až 50ti delfínů). Možnost ponoru na vnější straně  reefu - s korálovými zahradami přecházejícími v prudký sráz do hlubiny…  Shaab ClaudiaEl Malahi – jedinečné potápění na nádherně členitých útesech protkaných množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů pokrývají bohaté korálové zahrady v hloubce 5 až 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí taktéž bohatě pokrytých tvrdými i měkkými korály. Shaab Mahsour – další bombónek pro milovníky strmých stěn a nekonečných hlubit. Na jižním cípu přechází stěna v mělčí plato, pokryté barevnými měkkými korály se sasankami obydlenými klauníky, s častým výskytem murén, želv, kranasů, kaniců i občas mant či žraloků.

7.den: závěrečné ponory na Shaab Sharm, Shaab Marssa Alam nebo opět na úžasném Elphistone či přípobřežních reefech –  Marsa Shoana či Marsa Mubarak - zátoky kde se v odpoledních hodinách často zdržuje přátelský dugong, při troše štěstí potápění či šnorchlování s tímto mořským savcem. Kromě něj zde žijí obrovské mořské želvy, kytarovci, rejnoci… Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu. Přes noc či ráno transfer na letiště do Hurghady

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Přihlášky

Přihlášky a další informace: klub Barakuda, bazén SLAVIA u Kubánského nám., Vladivostocká 10, 100 05 Praha 10 - Vršovice

Telefon: 272 730 951
E-mail: info@barakuda-diving.cz

Mám zájem o potápěčskou dovolenou