EGYPT - DAHAB

EGYPT - Dahab

Dahab znamená v arabštině zlato. Dahab, původně beduínská vesnička, si stále zachoval svou exotickou tvář. Mnozí Dahab nazývají Perlou Sinaje. Je zde mělký, písčitý záliv lemovaný množstvím datlových palem s červenohnědým pohořím v pozadí. Najdete zde nádherné lokality jak pro úplné začátečníky, pro rekreační potápěče, ale i pro zkušené technické potápěče. Nikde jinde na pobřeží Egypta neroste přirozeně tolik palem. Mezi nimi se krčí jen nízké obchůdky, restaurace a "pelešárny" či menší bílé domky a hotýlky. 
Potápění se uskutečnuje s doprovodem našeho zkušeného instruktora. Všechny ponory jsou organizovány většinou ze břehu. Na každé lokalitě je zázemí včetně možnosti občerstvení. Lokality jsou vhodné pro rekreační potápěče i pro jejich doprovod, který má možnost šnorchlovat. Pro technické potápěče můžeme zajistit výstroj a lokality s větší hloubkou (Blu Hole, Canyon, Bells). Zájemci mohou absolvovat i noční ponory. 

Pobyt s potápěním zajištujeme individuálně i pro menší skupinky potápěčů.
Vhodné i pro šnorchlování nebo pouze relaxační pobyt.

Cena zájezdu:

Cena pro potápěče: od 19 000 Kč podle typu ubytování
Cena pro nepotápěče: od 15 000 Kč podle typu ubytování

Cena zahrnuje:

  • letenku z Prahy do Sharm el Sheiku
  • přepravu mikrobusem 75 km do Dahabu
  • ubytování se snídaní (hotel Oasis***, dvoulůžkové pokoje s klimatizací, ledničkou, příslušenstvím), balíček 10 ponorů - 5 potápěčských dnů) 


Cena nezahrnuje:

  • příplatky za dodatečně objednané výlety (Thistlegorm a Ras Muhammad 80 $, Camel safari 50 $, kaňony  20 $, sv. Kateřina 20 $)
  • vízum 30 USD
  • příplatky za výstroj a technické plyny

Ubytování:

Suite Seaview – apartmán přímo nad promenádou, velká terasa s nádherným výhledem na celý dahabský záliv, 2 ložnice, koupelna se sprchou, 2x WC, 2x klimatizace, TV, trezor, varná konvice, lednice, vysoušeč vlasu
Superior – pokoje v nové části hotelu, nové koupleny, klimatizace, nový nábytek, lednice, trezor, varná konvice, vysouseč vlasů – v přizemí, terasa s výhledem na zahradu a bazén
Standard – nově vybavené pokoje s terasou nebo balkonem s výhledem do zahrady nebo bočním výhledem na moře. Koupelna se sprchou a WC, klimatizace, lednice, trezor,

 

Potápěčský program:

Zahrnuje balíček 5 dní potápění - 10 ponorů ze břehu. Je možnost přidat (noční) ponory na místním útesu, fakultativně potápěčské velbloudí safari, námořní safari na Thistlegorm a Ras Muhammad. Potápěčská základna má k dispozici lahve 12 l. Za příplatek lahve 15 litrů a dvojčata 2x12 l s manifoldem (nutno objednat předem). Plnění Nitroxem i Trimixem. K poskytovaným zátěžím je nutný vlastní opasek.
Možnost potápěčského výcviku, ukončení kvalifikace nebo zvýšení kvalifikace.

Potápěčské lokality:

V okolí Dahabu jsou lokality snadno dosažitelné během výjezdů terénními auty. Je zde příjemné potápění bez proudů, vln a náročných transportů. Kromě typického života tropických korálových útesů můžete navštívit podmořské jeskyně a kaňony, fotografovat úhořovce v Zahradě úhořů a navštívit legendární Blue Hole s její osudovou přitažlivostí. 20 metrů od hotelu začíná house reef vhodný na rozpotápění, výcvik a kouzelné noční ponory. Potápěči většinou zařadí jeden den lodní safari s ponory v unikátní podmořské rezervaci Ras Muhammad a sestupem na kultovní vrak Thistlegorm.

Doplňkový program:

Nepotápěči zde mají mnoho možností k příjemnému koupání, šnorchlování a dále pak výlety na horu sv. Kateřiny či do neuvěřitelně barevných kaňonů a exotických beduínských oáz. Pro poznávání okolí lze využít kola, čluny a čtyřkolky. Je možná exkurze pro nepotápěče pod hladinu korálového útesu. Možnost dokončení potápěčského výcviku v příjemném, zajímavém a bezpečném prostředí.

Přihlášky:

Přihlášky a další informace:

klub Barakuda, bazén SLAVIA,  Vladivostocká 10, 100 00 Praha 10 - Vršovice

Telefon: 272 730 951
E-mail: info@barakuda-diving.cz

Mám zájem o potápěčskou dovolenou